راهنمای کاهش هزینه های سفر

مدیریت هزینه‌های سفر یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی سفر است. برای کاهش هزینه‌ها، برنامه‌ریزی از پیش بسیار مهم است. برای داشتن هزینه‌های صرفه‌جویانه در سفر، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید: 1- سفر خارج از فصل شلوغ: برخی از مکان‌ها در طول فصول شلوغ مثل کریسمس و سال نو، در طول تابستان و در طول […]

چگونه می توانید به صرفه ترین هزینه ها را برای سفر های خود داشته باشید؟

مدیریت هزینه‌های سفر یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی سفر است. برای کاهش هزینه‌ها، برنامه‌ریزی از پیش بسیار مهم است.

چگونه می توانید به صرفه ترین هزینه ها را  برای سفر های خود داشته باشید؟

برای داشتن هزینه‌های صرفه‌جویانه در سفر، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

1- سفر خارج از فصل شلوغ: برخی از مکان‌ها در طول فصول شلوغ مثل کریسمس و سال نو، در طول تابستان و در طول تعطیلات بهار گران‌تر می‌شوند.

2– تفریحات رایگان پیدا کنید: در سرتاسر دنیا امکان پیدا کردن تفریحات رایگان برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر وجود دارد.

3- پیاده‌روی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی: اگر کمی وقت دارید و می‌توانید به جای تاکسی گرفتن پیاده‌روی کنید، حتما این کار را انجام دهید.

4- بازدید از جاذبه‌هایی که هزینه ورودی دارند را به حداقل برسانید: در سرتاسر دنیا جاذبه‌هایی وجود دارند که برای استفاده از آن‌ها و یا حتی ورود باید هزینه زیادی بپردازید.

5- خرید بلیط هواپیما در زمان مناسب: بلیط‌های هواپیما معمولاً چند ماه قبل از پرواز ارزان‌تر هستند.

6- برآورد هزینه‌های سفر: با برآورد هزینه‌های سفر شما می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید و دچار سردرگمی نشوید.

7- استفاده از بیمه سفر: بیمه سفر می‌تواند در صورت بروز مشکلاتی مانند بیماری یا لغو سفر، شما را در برابر هزینه‌های غیرمنتظره محافظت کند.

8- استفاده از خدمات و رستوران های محلی: اگر میخواهید هزینه قابل توجهی از سفر را کاهش دهید می توانید از رستوران های محلی که قطعا قیمت نسبتا پایین تری از رستوران های خاص و لوکس خواهند داشت استفاده کنید.

9-مقاصدی را انتخاب کنید که در آن ها پول کشورتان ارزش بیشتری دارد: یکی از بهترین راهکارها برای صرفه جویی در هزینه های سفر، سفر به کشورهای کم هزینه است که در آن ها با توجه به پول رایج کشورتان، ارزش بیشتری را دریافت خواهید کرد.

10-استفاده از برنامه وفاداری هتل ها و اقامتگاه ها: برنامه‌های وفاداری هتل‌ها به مشتریانی که به صورت مکرر از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنند، پاداش می‌دهند. این پاداش‌ها می‌توانند شامل اقامت رایگان، تخفیفات ویژه، امتیازاتی مانند خدمات رایگان یا ارتقاء اتاق باشند.

 

برای داشتن سفر خوب و با هزینه مناسب می توانید از مشاوران تیم خلبان گشت راهنمایی بگیرید تا سفری دلچسب را تجربه کنید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *